Медисън Кийс (САЩ) се завърна на корта с победа след

...

Кийс се завърна с победа на корта след 5-месечна пауза

Медисън Кийс (САЩ) се завърна на корта с победа след 5-месечно неявяване. Кийс, 19-а в международната класация, се класира за втория кръг на шампионата по тенис на твърда настилка в Доха (Катар) с награден фонд 565 530 $.

Американката отстрани поставената под номер 6 Белинда Бенчич (Швейцария) с 6:4, 6:1 за малко повече от час в първия си мач от " Ролан Гарос " в края на септември предходната година. Тя пропиля ранен пробив задатък, само че след 5:4 взе седем от идващите осем гейма, с цел да победи. За място на четвъртфиналите Кийс ще се изправи против Мария Сакари (Гърция).

Две квалификантки Лаура Зигемунд (Германия) и Джесика Пегюла (САЩ) стартираха с победи. Зигемунд в профил Елена Рибакина (Казахстан) със 7:6(7), 7:6(5) след съвсем два часа и половина игра. Във втория кръг тя ще срещне двукратната шампионка от 2012 и 2013 година Виктория Азаренка (Беларус), осма сложена в схемата.

Пегюла, четвъртфиналистка от Откритото състезание на Австралия през предишния месец, пък се оправи с китайката Ван Цян с 6:2, 6:1 за 75 минути. Американката чака мач против участващата с " уайлд кард " някогашна шампионка от " Ролан Гарос " Елена Остапенко (Латвия).

Рускинята Анастасия Павлюченкова победи квалификантката Кристина Плишкова (Чехия) с безапелационното 6:2, 6:3, а за място на четвъртфиналите ще срещне друга чехкиня Петра Квитова. Квитова е шампионка в шампионата през 2018 година, а през предишния сезон доближи до финала.