Медии и геймъри продължават да говорят за Hellblade: Senua’s Sacrifice.

...
Медии и геймъри продължават да говорят за Hellblade: Senua’s Sacrifice.
Коментари Харесай

Мелина Юргенс за успеха си в ролята на Сенюа

Медии и геймъри не престават да приказват за Hellblade: Senua’s Sacrifice. Играта се трансформира в непредвиден шлагер и удостоверение за това изказване са облагите от продажбите на играта, които връщат на Ninja Theory вложените средства едвам три месеца след дебюта на играта. Наричана от самите си основатели „ инди-ААА “, Hellblade е приветствана, поради смелостта на Ninja Theory да сътвори не просто игра, само че и план, даващ мотив за размисъл и полемики.

Голямата звезда без никакво подозрение е Мелина Юргенс, видео-редактор в Ninja Theory, която влиза в ролята на Сенюа. По време на The Game Award тя завоюва премията за най-хубаво осъществяване, а тази седмица участва и на връчването на премиите на Fun & Serious Game Festival в Билбао, където беше, с цел да одобри от името на Ninja Theory награди за най-хубава самостоятелна игра и най-хубав наративен дизайн.

На събитието са участвали и хората от PCGamesN, които организират малко изявление с нея. Юргенс изяснява, че е работила в продължение на шест години като видео редактор за студиото, когато идва и предлагането да изиграе Сенюа. Всичко се случва инцидентно. Оригиналната актриса, която е трябвало да изиграе Сенюа се отхвърля и Тамим Антониадис, основен дизайнер на играта я моли да се опитва. И всичко се получава. Юргенс, която няма какъвто и да е актьорски опит била срамежлива първоначално и се страхувала да играе пред сътрудниците си. „ Беше ме в действителност позор и бях смутена, а на всичко от горната страна сцената беше доста трагична – имаше доста викове и рев – само че аз се оправих и Тамим ми сподели: „ Браво, това беше доста добре, искаш ли ролята? “. Аз пък се замислих, ами работата ми по видео редакцията? В последна сметка в последните три години съвместявах и двете “, изяснява тя.



Юргенс споделя, че триумфът ѝ се крие в това, че тя елементарно се е свързала с героинята си и е вложила доста от своите лични прекарвания в своята игра. „ Използвах прекарвания от моя персонален живот, като контузии и безпокойствие и ги свързах със подиуми от Hellblade. Така че си беше много прочувствено: когато плачех като Сенюа, плачех в действителност “, изяснява Юргенс.

Възможно ли е ролята на Сенюа да я предизвика да направи кариерна смяна. Юргенс дава отговор позитивно, разкривайки, че след Game Awards, тя е била потърсена от разнообразни страни точно с тази цел. Въпреки това, тя си остава видео редактор на Ninja Theory.

Юргенс споделя също по този начин привързаността към своята героиня. „ Ако можех, щях да работя по Hellblade до края на живота си, евентуално. Направо съм влюбена в този план, тъй като това беше едно доста персонално пътешестване за мен. Премахването на стигмата към менталното здраве е доста значимо за мен и считам, че посланието на този план е извънредно мощно. Просто ужасно. Обичам го. Надявам се същински да има втора част. Не знам дали ще има такава, само че би било изумително. Напълно съм „ за “ това “, заключава Юргенс.
Източник: kaldata.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР