Мечтите на Манчестър Сити за запазване на Шампионската лига бяха

...

Дузпа за Манчестър Сити, докато Реал Мадрид слага край на мечтата си за Шампионска лига

Мечтите на Манчестър Сити за опазване на Шампионската лига бяха разрушени след трагична загуба след осъществяване на дузпи от Реал Мадрид.

Бернардо Силва и Матео Ковачич и двамата пропуснаха от място, до момента в който Сити беше надвит с 4-3 след осъществяване на дузпи, откакто пулсиращото им четвъртфинално тъждество приключи с общ резултат 4-4.

Родриго даде преднина на Реал при започване на реванша на Етихад Стейдиъм, само че Сити другояче доминираше и откакто сътвори голям брой положения, най-после направи 1-1 през нощта посредством Кевин Де Бройне в 76-ата минута.

De Bruyne отхвърли добър късмет да завоюва равенството в постоянното време, а Erling Haaland по-рано уцели гредата, само че в последна сметка надвиха рекордните 14-кратни спечелили в конкуренцията.

Беше жестоко Сити, които незабавно бяха сложили своята позиция, с цел да преобладават във владението.

Въпреки контрола си обаче, домакините изглеждаха уязвими при контраофанзива и бяха уловени след 12 минути.