Майорка постигна минимална победа с 1:0 в домакинството си на

...

Майорка изтръгна минимална победа срещу Селта

Майорка реализира минимална победа с 1:0 в семейството си на Селта от 18-ия кръг на Ла Лига. Възпитаниците на Хавиер Агире измъкнаха трите точки в много оспорван дуел, в който и двата отбора имаха своите шансове.

Единственото попадение в мача падна в 59-ата минута, когато Даниел Родригес получи в наказателното поле, освободи си пространство и с удар в долния десен ъгъл порази вратата за 1:0.

Селта можеше да изравни три минути по-късно, само че попадение на гостите не бе зачетено поради нарушаване в офанзива.
 Вече може да спечелите 200 000 лв. от Sportal.bg в новата секция Вече може да спечелите 200 000 лв. от Sportal.bg в новата секция " Домът на почитателите "
След това рисков удар в 75-ата минута насочи и Карлес Перес, който затрудни Предраг Райкович, само че вратарят със сетни сили избави.

В края и нервите взеха връх и на няколко пъти играчи на двата отбора влязоха в пререкания. Все отново Майорка удържа успеха и с актив от 25 точки се изкачи до 10-ото място в класирането. Селта остава на 16-ото място със 17 точки.

Бъди част от " Домът на почитателите ”, играй и печели със Sportal.bg.

Снимки: Imago