Майорка победи с 1:0 Валенсия в мач от 36-ия кръг

...

Майорка удари Валенсия

Майорка победи с 1:0 Валенсия в мач от 36-ия кръг на Ла Лига и върна " прилепите " в бората за избавление от изпадане. Два кръга преди края тимът от Валенсия заема 13-ото място и е на две точки от рисковата зона.

Двата тима изиграха равностойно първо полувреме, а след антракта " прилепите " потеглиха по-смело в офанзивата и бяха осъдени. В 64-ата минута Канг-Ин Лий центрира към Ведат Муричи, който прати топката зад тила на Мамардашвили.

Трите точки изкачиха Майорка на 11-ото място в кладсирането, а провалянето бе първо за Валенсия от 30 април.

Осасуна завоюва с 2:0 над Атлетик (Билбао) в мач от 36-ия кръг на Ла Лига и го измести от 7-ото място в класирането, което дава право на присъединяване в предварителните кръгове на Лигата на конференциите.

И двата гола на Осасуна паднаха след почивката. Разписаха се Анте Будимир (50) и Лукас Торо (77).
Източник: lupa.bg