Майорка и Реал Сосиедад завършиха 1:1 в мач от 25-ия

...

Майорка и Реал Сосиедад не успяха да се победят

Майорка и Реал Сосиедад приключиха 1:1 в мач от 25-ия кръг на испанската Ла Лига. Гостите поведоха в резултата още в третата минута. Тогава Давид Силва подаде на Карлос Фернандес на границата на наказателното поле, като последният съумя да вкара с компактен удар в долния десен ъгъл на вратата.

В добавеното време на първата част Тино Кадавере от Майорка можеше да изравни от комфортна позиция, само че ударът му мина покрай десния дирек.

В 50-ата минута Кинг-Ин Ли от домакините се измъкна от засадата и останал самичък против вратаря на гостите стреля около него за 1:1.

Реал Сосиедад още веднъж съумя да вкара след час игра, само че попадението незабавно бе анулирано от рефера Хуан Мартинес Мануеар поради състояние на засада.

Пет минути преди края на постоянното време шут на Амат Ндиайе от Майорка срещна десния дирек и топката излезе в навън.

В последната минута бе изпъден от терена Микел Мерино от Реал Сосиедад с червен картон.

Баският отбор се изравни по точки с Атлетико Мадрид и продължава да е решително в Топ 4 на Ла Лига. Майорка се изкачи с една позиция нагоре и към този момент е на десети.