Майнц постигна нова точка при временния си треньор Ян Зийверт,

...

Майнц изпусна дузпа, но взе нова точка при временния треньор

Майнц реализира нова точка при краткотрайния си треньор Ян Зийверт, откакто в 12-ия кръг на Бундеслигата си потегли с 1:1 от Хофенхайм.

Но гостите можеха даже да завоюват, в случай че Аймен Баркок през второто полувреме не беше пропуснал дузпа.

Със Зийверт отпред отборът към този момент има 5 точки в последните си три мача, откакто Бо Свенсон беше заставен да подаде оставка поради провалянето от Херта (Берлин) за Купата на Германия. Бившият управител на британския Хъдърсфилд Таун може би даже ще получи в идващите дни и непрекъснат контракт, само че отборът към момента остава в зоната на изпадащите, въпреки и на мястото за плейоф.

Марко Рихтер откри резултата за гостите от Майнц 6 минути преди края на първото полувреме, само че Роберт Сков с хубав гол изравни три след началото на втората част.

Намиращият се на 6-о място в класирането Хофенхайм можеше да понижи разликата от Република България Лайпциг за пето място до 1 точка с една възможна победа, само че вместо това не съумя да вземе трите точки за трети следващ мач. Хофе доминираше в притежанието на топката, само че можеше и да изгубят, в случай че не бяха пропуските на Аймен Баркок от гостите. Най-напред той профука две невероятни благоприятни условия, изпращайки топката над горната греда преди да види по какъв начин вратарят Оливер Бауман избавя дузпата му в 66-ата минута. Авторът на попадението за гостите Марко Рихтер на два пъти от фаул прати топката в гредите.

Майнц е на 16-о място в класирането със 7 точки, колкото има и Унион (Берлин) под тях, а 15-ият Дармщат е с 9. Хофенхайм са с 19 на 6-ото място, на 4 от Република България Лайпциг.