Майнц 05 разнищи с 4:1 Аугсбург на своя стадион в

...

Майнц 05 разнищи Аугсбург и продължава да мечтае за топ 6

Майнц 05 разнищи с 4:1 Аугсбург на своя стадион в откриващия мач на 9-ия кръг в Бундеслигата. Два гола вкара 21-годишният Джонатан Буркард, разписаха се още Карим Онисиво и Щефан Бел. Почетното попадение за гостите означи Анди Зечири. Така Майнц продължава да гледа към топ 6, а Аугсбург остава в зоната на изпадане.

Домакините ликуваха още в 10-ата минута, когато австрийският нападател Карим Онисиво слаломира сред бранителите на Аугсбург и технично пусна топката около вратаря. Пет мивути по-късно резултатът бе подсилен. Щефан Бел овладя превъзходен пас в наказателното поле и с съвършен удар по тревата в средата на вратата направи 2:0. Карим Онисиво се регистрира и с асистенция в 26-ата минута към Джонатан Буркард, който надскочи бранител на гостите и от близко заби с глава под напречната греда за 3:0. Швейцарецът Анди Зечири върна очакванията на Аугсбург с гол в 69-ата минута, откакто засече центриране в наказателното поле. Три минути по-късно Джонатан Буркард с второто си попадение в мача постави точка на разногласието още веднъж след извеждащо подаване от Карим Онисиво.