Майнц 05 разби с 4:0 Арминия Билефелд в мач от

...

Майнц разкова Арминия Билефелд с три гола от дузпи

Майнц 05 разруши с 4:0 Арминия Билефелд в мач от 27-ия кръг на немската Бундеслига. Тимът на Бо Свенсон означи цели три гола от дузпи през втората част, само че разгромът бе почнал още преди да са минали и 60 секунди игра.

Джонатан Буркард откри за домакините след подаване на Силван Видмер още в първата минута. Резултатът се резервира подобен над час игра, като в 65-ата минута Муса Ниакате осъществя дузпа, с цел да удвои.

Авторът на първия гол Буркард означи втория си гол в мача и надлежно трети във вратата на Арминия в 75-ата минута, също от дузпа.

Датският нападателен футболист Маркус Ингвартсен пък означи третата дузпа за Майнц единствено 4 минути след второто попадение на Буркард.

С трите точки Майнц се качи на 9-а позиция с еднакъв брой точки с десетия Айнтрахт Франкфурт. И двата състава са с по 37. Тимът от Билефелд пък е предпоследен с 25 пункта и се намира на две точки от избавителния бряг.