Майнц 05 на два пъти изоставаше с два гола разлика

...

Майнц 05 спря победната серия на РБ

Майнц 05 на два пъти изоставаше с два гола разлика от Ред Бул Лайпциг, само че сподели темперамент и стигна до 3:3 против тима в най-хубава форма в Бундеслигата. Гостите имаха 6 следващи победи преди този мач, само че си пролича, че в отбора има известно разпределяне, откакто си подсигурява третото място в крайното класиране. Майнц също извърши задачите си през сезона, само че искаше да зарадва почитателите си с триумф против един от водещите тимове.

Точката на домакините донесе Жан-Филип Матета в 83-ата минута с 13-ото си попадение през сезона. Майнц има цели 11 маркирани гола в последните си три семейства, макар че напълно не е измежду най-резултатните тимове в Германия.

Двубоят стартира доста добре за Република България (Лайпциг). В 20-ата минута Лукас Клостерман се възползва от пас на Тимо Вернер и откри резултата на празна врата. В 32-ата нападателят на " алените криле " се разписа още един път и още веднъж след извеждащо подаване на Вернер.

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
КЛАСИРАНЕ
ГОЛМАЙСТОРИ
ПРОГРАМА Бундеслига 32 кръг, петък 3 май  Майнц 05 3:3краен резулат  Ред Бул Лайпциг