Майнц 05 извоюва точка при гостуването си на Кьолн в

...

Кьолн изпусна победата срещу Майнц 05

Майнц 05 извоюва точка при гостуването си на Кьолн в мач от 26-ия кръг на Първа Бундеслига. Тимът оцеля, макар че губеше с 0:2 до 61-ата минута, съобщи Novsport. Така ''козлите'', които се намираха в отлична форма преди спирането на сезона поради пандемията от ковид, пропуснаха да се приближат на единствено четири точки от шестото място, което вероятно може да им обезпечи присъединяване в шампионата Лига Европа следващата година.

Домакините са 10-и с 33 т., а Майнц пък е на 15-о място с 27 т., на четири от зоната на изпадащите.

Домакините поведоха още в 6-ата минута, когато Марк Ут беше прецизен от дузпа. Наказателният удар беше отсъден за нарушаване против него от страна на Муса Ниакате. Любопитното е, че дузпата е първа за Кьолн от началото на сезона.
Източник: fakti.bg