Майка от Варна алармира за присъствието на глутница от 7

...
Майка от Варна алармира за присъствието на глутница от 7
Коментари Харесай

Кучета в парк предизвикаха противоречиви реакции ВИДЕО

Майка от Варна сигнализира за наличието на глутница от 7 бездомни кучета в парк „ Младост “, зад Мебелна палата. По думите ѝ, животните всекидневно се спускат по деца, играещи на тревните площи и площадките в региона.

„ Паркът е цялостен с деца и с глутница бездомни кучета – 7 на брой, които всеки ден се спускат по някое от децата. Нито сигнали до Общината, нито една институция не обръща внимание на казуса, за който родители алармират всекидневно към този момент съвсем месец! “, написа тя в обществените мрежи.

Публикацията бързо провокира разнопосочни реакции. Някои опазиха кучетата:

„ Те какво ви пречат. Вместо да пишете нелепости по през целия ден, вземете ги нахранете – те също са живи същества. “

Майката обаче отговори с съответен образец:

„ Просто мястото им не е там, където играят доста деца. А тъкмо тези, госпожо, се спускат по децата ни и ги лаят. Да не ви изяснявам каква е уплахата за едно 3-4-5-годишно дете… Моите деца обичат кучета, само че такива, които се хвърлят към нас в глутница, не са напълно безвредни. “

На споделеното видео се вижда групата кучета да обикаля в тревната повърхност на парка, а в един миг – пръчка полита към тях, явно хвърлена от някой отвън кадър, евентуално в опит да ги прогони.

„ И като виждам от клипа, по какъв начин някой зад кадър ги замерва с пръчка, въпреки, че те си тичат с отзивчиво помахване на опашките, какво очаквате от тях след това?!?!, “ гласи коментар.

„ И цялостно с отпадъци, за което живущите в региона интензивно способстват. А парка е прекрасен, макар скромните си размери. “

„ Моля, всеки да изгледа деликатно клипа, с цел да стане ясно защо нахлуване на деца приказва подателката на информацията!!!

Едното пикае на дървото, другото си върви постепенно, трето тича и върти опашка, последното си върви, до момента в който не го замерят с пръчка и даже тогава единствено подскача уплашено и продължава тогава към този момент тичайки, две от кучетата стопират зад дървото и стартират да се боричкат, виждат се в част от клипа...., защо нахлуване приказваме????, “ пишат още.

Източник: glasnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР