Маями Хийт разби със 128:102 Бостън Селтикс у дома в

...

Маями докосва финала в НБА след разгром над Бостън

Маями Хийт разруши със 128:102 Бостън Селтикс вкъщи в трети мач от финала в Източната конференция на НБА. " Горещите " към този момент имат задатък от 3:0 в серията и са единствено на победа и конфликт за купата в Лигата на извънземните.

Домакините трупаха последователно задатък и на полувремето имаха преднина от 61:46. Третата четвърт беше решителна за изхода на срещата. Тогава възпитаниците на Ерик Сполстра усилиха преднината си до 30 точки - 93:63. До краят дуелът се доиграваше.

Гейб Винсънт изигра доста мощен мач за спечелилите. Нигерийският град приключи с 29 точки, 2 битки и 3 асистенции. Дънкан Робинсън вкара още 22 точки, а Кейлъб Мартин добави още 18. Звездата на Маями Джими Бътлър остана с 16 точки.

За Бостън Джейсън Тейтъм вкара едвам 14 точки, а към тях добави и 10 битки. Джейлън Браун, Грант Уилямс и Пейтън Причард приключиха с по 12 точки за гостите.

Във финала на Запад Денвър също има задатък от 3:0 против ЛА Лейкърс.