Маями Хийт победи Денвър Нъгетс със 111:108 при второто си

...

Маями обърна Денвър в края и завърза финалите в НБА

Маями Хийт победи Денвър Нъгетс със 111:108 при второто си посещение от финалния плейоф в Националната баскетболна асоциация (НБА). „ Горещите “ изравниха серията на 1:1, откакто изоставаха с 15 точки през първото полувреме и 8 при започване на последната четвърт.

Гейб Винсънт означи 23 точки за спечелилите, а Джими Бътлър и Бам Адебайо прибавиха по 21. Бътлър направи още 4 битки и 9 асистенции, а Адебайо – 9 битки и 4 асистенции. Дънкан Робинсън се регистрира с 10 точки от аварийна пейка.

Сръбската звезда на Денвър – Никола Йокич, наниза цели 41 точки, 11 битки и 4 асистенции, само че напъните на суперзвездата се оказаха незадоволителни. Следващата среща е в Маями в сряда. Мач №3 и мач №4 ще се играят в залата на Хийт.

Източник: safenews.bg