Тръмп удвоява възнаграждението до 50 милиона долара за арест на президента на Венецуела, за да се изправи срещу таксите за наркотици в САЩ
Маями (AP)-Администрацията на Тръмп се удвоява до 50 милиона $ премия за арестуването на президента на Венецуела Николас Мадуро, като го упреква в един от най-големия в света кокоси.
„ Съгласно управлението на президента Тръмп Мадуро няма да избяга от правораздаването и той ще носи отговорност за своите презрителни закононарушения “, съобщи генералният прокурор Пам Бонди в четвъртък във видеоклип, обявяващ премията.
Мадуро беше упрекнат във федералния съд в Манхатън през 2020 година, по време на първото председателство на Тръмп, дружно с няколко близки съдружници по федерални обвинявания в Нарко-тероризъм и интрига за импорт на кокаин. По това време Съединени американски щати предложиха премия от 15 милиона $ за ареста си. Това по -късно беше събрано от администрацията на Байдън до 25 милиона $ - същата сума, която Съединени американски щати предложиха за завладяването на Осама бин Ладен след офанзивите на 11 септември 2001 година
Въпреки огромната премия, Мадуро остава закрепен, откакто се противопоста...
Прочетете целия текст »




