MAX Sport ще излъчи финалите на най-силното волейболно първенство в

...

MAX Sport ще излъчи сблъсъка между Матей Казийски и Александър Николов във финалите на SuperLega

MAX Sport ще излъчи финалите на най-силното волейболно състезание в света – италианската SuperLega. За купата ще спорят два тима с българско присъединяване - Кучине Лубе Чивитанова на Александър Николов и Итас Трентино Тренто на Матей Казийски.

Финалите ще се играят до три победи на единия от двата отбора, а първата от петте вероятни срещи ще се излъчи на 1 май от 19:15 по MAX Sport 2. Преди и след дуела ще бъде излъчено коментарно студио, като първото ще стартира 30 минути преди срещата. Втората среща ще се изиграе на 4 май, а третата на 7 май. В случай че нито един от двата тима не завоюва и трите мача, ще се изиграят още две срещи – на 10 и 14 май.

Миналогодишният първенец Лубе Чивитанова се класира за финалите след победа над сензацията на сезона в SuperLega – тимът на Милано с 3:1 гейма в решителния пети мач. Звездата на срещата беше българинът Александър Николов, който направи следващ мощен мач в италианското състезание – 21 маркирани точки, измежду които и победната точка след съвършено изпълнен сервис.

Лубе Чивитанова е измежду най-титулуваните тимове в италианската волейболна лига със седем трофея (2005-2006, 2011-2012, 2013-2014, 2016-2017, 2018-2019, 2020-2021, 2021-2022) и през идната седмица ще се опита да стане едвам третият отбор, спечелил четири поредни трофеи. Това е и шестото следващо присъединяване във финалите за настоящите първенци.

В другия полуфинал Тренто с ветерана Матей Казийски съумя да победи Пиаченца и да избегне нов незабравим поврат от страна на своя съперник. След като завоюва първите два мача от полуфиналната серия, Тренто даде късмет на Пиаченца да изравни, с цел да се стигне до пети мач от серията, който сребърният медалист от Световното клубно състезание по волейбол завоюва с 3:1 гейма.

Победата на Тренто ги класира за финалите в SuperLega за първи път от сезон 2016-2017, когато заеха второто място. Това ще е деветият път, в който тимът ще се бори за волейболното Скудето. Тимът от Северна Италия ще се опита да завоюва петата си национална купа (2007-2008, 2010-2011, 2012-2013 и 2014-2015).

Това ще са четвъртите финали, в които Лубе Чивитанова и Тренто ще спорят за купата. Действащите първенци завоюваха през сезон 2011-2012 и 2016-2017, а Тренто записа триумф в акцията през 2012-2013.