Сари: Лацио не ме слушаха, но това е отборът с най-висок морал
Маурицио Сари предизвести, че не се е чувствал чут от управлението на Лацио след последния мач на отбора за сезона от Серия А, извоюван с 2:1 против Пиза, както и загатна, че ще изиска преустановяване на контракта си, само че и благодари на своите играчи. „ Орлите “ не започнаха по най-хубавия метод последния си мач, откакто изостанаха в резултата против последния в класирането Pisa след гол с глава на Стефано Морео. Въпреки това, Фисайо Деле-Баширу и Педро реализираха поврат, като испанецът получи бурни аплодисменти, когато напусна терена за финален път с фланелката на Лацио. Въпреки че през юли ще навърши 39 години, Педро наподобява не е подготвен да окачи бутонките и ще продължи кариерата си на друго място.
„ Благодарих на играчите за една опустошителна акция, тъй като макар че сбъркахме в няколко мача, в никакъв случай не се предадохме. Казах им, че може да не са най-техничните футболисти, само че че евентуално са тимът с най-високия морал, който в миналото съм упражнявал. Сезонът можеше да бъде доста, доста по-лош “, съобщи Сари пред публицистите след дуела на " Олимпико ".
Божинов и Пиза сбогуваха със Серия " А " с девета поредна загуба
В италианската преса се появиха и слуховете, че откакто напусне " римските орли " експертът ще застане отпред на Аталанта през идната акция. Треньорът обаче не посмя да приказва с акуратност за бъдещето си.
„ Нямам визия, тъй като към момента имам контракт, тъй че ще оценим всичко през идващите дни и седмици. Не съм изключително благополучен, тъй като през този сезон почувствах, че не бях слушан. Имам контракт, тъй че ще забележим “, означи Сари.
Педро се сбогува с почитателите на Лацио по прочувствен метод
Сари не скри разочарованието си от управлението на Лацио през сезона – от трансферното ембарго до несъгласието с продажбите на играчи и продължаващия протест на домакинските мачове от страна на почитателите.
„ Това е дълга история, в която не желая да встъпвам, и мисля, че първо би трябвало да я обсъдя с клуба, лице в лице. Една такава година е поучителна. Въпреки това, щеше да е по-добре за треньор на 40 години, а не за мен, само че тя те учи на доста неща. Имам контракт тук, тъй че ми е мъчно да давам отговор на сходни въпроси. Ако след няколко дни към този момент съм без контракт, тогава можем да приказваме. “, добави треньорът.
Сари избра Аталанта, Наполи се насочи към Италиано
Лацио приключва акцията на девето място, като не съумя да се класира за европейските клубни шампионати за втора поредна година. Освен това римляните позволиха и мъчително проваляне с 0:2 от Интер във финала на шампионата за Купата на Италия предходната седцмица.
„ Това беше най-трудният ми сезон в Серия A, сигурно, сложен по доста аргументи. В последна сметка, постигането на заслужен резултат беше добре. Спечелихме 29 точки през втория полусезон, което, като се има поради всичко, което се случи, е добър индикатор “, приключи Сари.
„ Благодарих на играчите за една опустошителна акция, тъй като макар че сбъркахме в няколко мача, в никакъв случай не се предадохме. Казах им, че може да не са най-техничните футболисти, само че че евентуално са тимът с най-високия морал, който в миналото съм упражнявал. Сезонът можеше да бъде доста, доста по-лош “, съобщи Сари пред публицистите след дуела на " Олимпико ".
В италианската преса се появиха и слуховете, че откакто напусне " римските орли " експертът ще застане отпред на Аталанта през идната акция. Треньорът обаче не посмя да приказва с акуратност за бъдещето си.
„ Нямам визия, тъй като към момента имам контракт, тъй че ще оценим всичко през идващите дни и седмици. Не съм изключително благополучен, тъй като през този сезон почувствах, че не бях слушан. Имам контракт, тъй че ще забележим “, означи Сари.
Сари не скри разочарованието си от управлението на Лацио през сезона – от трансферното ембарго до несъгласието с продажбите на играчи и продължаващия протест на домакинските мачове от страна на почитателите.
„ Това е дълга история, в която не желая да встъпвам, и мисля, че първо би трябвало да я обсъдя с клуба, лице в лице. Една такава година е поучителна. Въпреки това, щеше да е по-добре за треньор на 40 години, а не за мен, само че тя те учи на доста неща. Имам контракт тук, тъй че ми е мъчно да давам отговор на сходни въпроси. Ако след няколко дни към този момент съм без контракт, тогава можем да приказваме. “, добави треньорът.
Лацио приключва акцията на девето място, като не съумя да се класира за европейските клубни шампионати за втора поредна година. Освен това римляните позволиха и мъчително проваляне с 0:2 от Интер във финала на шампионата за Купата на Италия предходната седцмица.
„ Това беше най-трудният ми сезон в Серия A, сигурно, сложен по доста аргументи. В последна сметка, постигането на заслужен резултат беше добре. Спечелихме 29 точки през втория полусезон, което, като се има поради всичко, което се случи, е добър индикатор “, приключи Сари.
Източник: sportal.bg
КОМЕНТАРИ




