Маурисио Почетино дебютира с равенство 1:1 навън срещу Сент Етиен

...

Неуспешен дебют за Почетино, ПСЖ стигна само до реми срещу Сент Етиен

Маурисио Почетино дебютира с тъждество 1:1 на открито против Сент Етиен като треньор на френския хегемон Пари Сен Жермен. Аржентинският експерт размени отпред на парижани Томас Тухел и гостуването на " Жофроа Гишар " от 18-ия кръг беше първият му мач отпред на звездната селекция на столичани.
 Маурисио Почетино: Дядо Коледа ми донесе подарък, това е опцията да извърша фантазиите си

Аржентинскят експерт бе незает повече от година след уволнението си от Тотнъм

Двубоят не протече по никакъв начин добре за ПСЖ. Домакините стигнаха до разкриване на резултата в в 19-ата минута, когато се възползваха от неточност в защитата на парижани и Ромен Амума съумя да се възползва. ПСЖ реагира стремително, като изравни единствено две минути по-късно.

Тогава Мойс Кийн направи 1:1, откакто с удар от наказателното поле прекара топката сред краката на стража на " зелените " Жеси Мулен.

След почивката играта продължи да е равностойна, а парижани стигнаха до най-хубавата си опция да стигнат до успеха в 68-ата минута, когато Кийн не съумя да откри вратата с удар от близка отдалеченост.
 ПСЖ събира Лео Меси и Серхио Рамос в един тим?