Матей Казийски взе преднина във финала срещу Александър Николов
Матей Казийски завоюва първата борба против българския национал Александър Николов за купата в италианското волейболно състезание.
Тренто поведе във финалния плейоф против Кучине Лубе (Чивитанова) след 3:1 гейма (25:23, 23:25, 25:23, 25:17) в личната си зала, а Казийски стана най-резултатен в мача с 22 точки. Опитът бе от голяма важност и по този начин българската легенда на волейбола Казийски поведе тима си към пета купа в историята на Тренто. Срещата бе доста оспорвана в първите три гейма, само че в четвъртата част отборът на Анджело Лоренцети направи огромна разлика в края, с цел да затвори дуела след 25:17.
Алекс Николов затвърди големите си качества като бе вторият по ефикасност в мача след сънародника си с 20 точки, само че те не бяха задоволителни на Лубе за победа. Играчите на Джанлоренцо Бленджини ще се опитат да прибавят осма купа във витрината си, като клубът излиза в спор за купата за рекорден шести следващ път и общо девети в историята. За 19-годишния Николов това е дебютен край за шампионата в първата му година в Италия.
Серията продължава след три дни на 4-ти май в залата на Лубе от 21:30 българско време.
Още спортни вести вижте във видеото.
Източник: euronewsbulgaria.com
КОМЕНТАРИ




