Матей Казийски и тимът на Алианц (Милано) ще играят пети

...

Матей Казийски и Милано си осигуриха още един мач в опит да продължат към полуфиналите във волейболния елит на Италия

Матей Казийски и отборът на Алианц (Милано) ще играят пети мач в четвъртфиналната серият против Газ Сейлс Блуенерджи (Пиаченца). Воденият от Роберто Пиаца тим продължава битката за място на полуфиналите, откакто надви мъчно над противника с 3:2 (28:30, 25:27, 25:23, 27:25, 15:6) в четвъртия дуел, изигран в " Палалидо " и изравни резултата на 2:2 победи.

Матей Казийски бе на терена като титуляр в първите три гейма, след което влизаше от време на време в игра. За времето си на полето той се регистрира с 6 точки (2 аса, 1 блокада). Най-резултатен бе Фере Режер с 22 точки (2 аса, 6 блокади), с 20 точки приключи Юки Ишикава (2 аса). Агустин Лосер се разписа с 13 точки (2 аса, 4 блокади). За противника Юри Романо бе над всички с 29 точки (3 аса, 1 блокада), с 15 точки завърши Йоанди Леал.

Петата решителна среща е на 27 март (сряда) от 21:30 ч. б.в.

Победителят от серията ще срещне Сър Суза Вим (Перуджа), който в профил Рана Верона с Алекс Грозданов в състава.