Матей Казийски и тимът на Алианц Милано ще играят на

...

Матей Казийски и Алианц Милано се класираха за полуфиналите във волейболния елит на Италия

Матей Казийски и отборът на Алианц Милано ще играят на полуфиналите в мъжкия волейболен хайлайф на Италия.

Казийски и компания изоставаха с 1:2 победи в четвъртфиналната серия против Пиаченца, само че стигнаха до поврат, откакто завоюваха решителния пети плейоф с 3:0 (25:21, 25:22, 25:22).

Бившият български национал Матей Казийски приключи срещата с 9 точки, 2 аса и 4 неточности.

В хода на първата част равенството се задържа до резултат 20:20, преди гостите да упражнят напън, с цел да поведат в геймовете.

Във втория гейм домакините водеха със 17:16, само че съперниците им реализираха пет следващи пункта, с което си подсигуриха и втората част.

Третият съдбоносен гейм мина под контрола на спечелилите, които справедливо стигнаха до триумфа.

Най-резултатен бе Юки Ишикава от отбора на спечелилите с 18 точки.

На полуфинала Алианц Милано ще се изправи против тима на Перуджа, който завоюва с 3:0 победи серията си против Верона.