Матео Беретини приключи участието си на турнира по тенис на

...

Беретини приключи участието си в Токио заради контузия, Фис се изправя срещу Шелтън на четвъртфиналите

Матео Беретини завърши присъединяване си на шампионата по тенис на твърда настилка в Токио с награден фонд от близо два милиона $. Италианецът завоюва първия сет против Артур Фис със 7:6 (5), само че отхвърли да продължи мача поради травма.

На четвъртфиналите в японската столица 20-годишният французин ще се изправи против защитаващия купата си от предишния сезон Бен Шелтън.

Юго Умбер също се класира за идващия кръг на шампионата. Френският тенисист се наложи с 6:3, 6:2 против Брендън Накашима.

Умбер направи пробив за 5:3 в първия сет, след което сервира сполучливо, повеждайки в дуела. Във втората част американецът на два пъти загуби подаването си, а срещата продължи 67 минути.

На четвъртфиналите представителят на Франция ще играе против Джак Дрейпър (Великобритания).