Лудост в Рим: Двама извън топ 100 продължиха за сметка на шампионите от Мюнхен и Барселона
Мастърсът в Рим се трансформира в един от шампионатите с най-вече изненади през сезона, като конкуренцията още на старта се раздели с Алекс Де Минор, който беше надигран от локалния любим Матео Арналди, а след това 20-годишният квалификант Дино Призмич в профил 6-кратния първенец Новак Джокович.
Мечтаната седмица на квалификантите пък беше продължена с цялостна мощ от грузинеца Николоз Басилашвили, който изненадващо взе скалпа на международния №6 и първенец от ATP 500 конкуренцията в Мюнхен - Бен Шелтън.
Световният №117 пропусна прикрит мачбол във втората част, само че съумя да пробие бомбения сервис на американеца във финалния сет и сподели за какво допреди няколко години беше част от топ 20 на международния тенис - 6:4 6:7(3) 6:3 за 2 часа и 20 минути игрово време.
Това не беше единственото отпадане на представител на топ 10, откакто Феликс Оже-Алиасим за втори следващ шампионат напусна битката в самото начало. 5-ият в света сервираше за втория сет против Мариано Навоне, само че най-после първенецът от Букурещ ликува с успеха в поредни сетове - 7:6(4) 7:6(5) за близо 3 часа прекарано време на корта.
Яник Синер пък несъмнено може да бъде удовлетворен от стечението на събитията, тъй като няма да срещне подложен противник чак до 1/2-финалите. Вчера Якуб Меншик отстъпи на Алексей Попирин, което трансформира австралиеца в идващия противник на международния №1, а нататък огромният любимец трябваше да премери сили с Артур Фис и Бен Шелтън, само че и двамата са отвън шампионата.
При Фис отпадането пристигна след единствено 22-минутен престой на корта. Шампионът от Барселона почувства остра болежка в бедрото и реши да не подхваща непотребни опасности преди Ролан Гарос, което сензационно прати напред международния №155.
Basilashvili d. Ben Shelton 6-4 6-7 6-3 in Rome
Qualifier Nikoloz reaches the 3rd round of a Masters event for the first time since 2022
Former world No. 16, now sitting at #117
This is also only his 2nd top 10 win since 2022.
✅9th top 10 win
Big upset.
Мечтаната седмица на квалификантите пък беше продължена с цялостна мощ от грузинеца Николоз Басилашвили, който изненадващо взе скалпа на международния №6 и първенец от ATP 500 конкуренцията в Мюнхен - Бен Шелтън.
Световният №117 пропусна прикрит мачбол във втората част, само че съумя да пробие бомбения сервис на американеца във финалния сет и сподели за какво допреди няколко години беше част от топ 20 на международния тенис - 6:4 6:7(3) 6:3 за 2 часа и 20 минути игрово време.
Това не беше единственото отпадане на представител на топ 10, откакто Феликс Оже-Алиасим за втори следващ шампионат напусна битката в самото начало. 5-ият в света сервираше за втория сет против Мариано Навоне, само че най-после първенецът от Букурещ ликува с успеха в поредни сетове - 7:6(4) 7:6(5) за близо 3 часа прекарано време на корта.
Яник Синер пък несъмнено може да бъде удовлетворен от стечението на събитията, тъй като няма да срещне подложен противник чак до 1/2-финалите. Вчера Якуб Меншик отстъпи на Алексей Попирин, което трансформира австралиеца в идващия противник на международния №1, а нататък огромният любимец трябваше да премери сили с Артур Фис и Бен Шелтън, само че и двамата са отвън шампионата.
При Фис отпадането пристигна след единствено 22-минутен престой на корта. Шампионът от Барселона почувства остра болежка в бедрото и реши да не подхваща непотребни опасности преди Ролан Гарос, което сензационно прати напред международния №155.
Basilashvili d. Ben Shelton 6-4 6-7 6-3 in Rome
Qualifier Nikoloz reaches the 3rd round of a Masters event for the first time since 2022
Former world No. 16, now sitting at #117
This is also only his 2nd top 10 win since 2022.
✅9th top 10 win
Big upset.
Източник: tennis.bg
КОМЕНТАРИ




