Мартин Тошев за пореден път се превърна в герой за

...

Мартин Тошев не спира да бележи в Казахстан

Мартин Тошев за следващ път се трансформира в воин за Жетису. В 29-ия кръг от шампионата на Казахстан неговият отбор се наложи с 2:1 над Иртиш, а българинът вкара победния гол в 88-ата минута и към този момент има 6 попадения, откакто се причисли към отбора през юли.

Гостите от Павлодар излязоха напред в резултата в 8-ата минута посредством Руслан Есимов, само че в 55-ата Аслан Дарабаев възвърне равенството с съвършено изпълнен директен свободен удар. В 88-ата топката беше свалена с глава към Тошев и той от близко я прати в мрежата.

Пламен Димов също беше титуляр за своя Окжетпес, който поведе с 2:0 на Тараз, само че след фрапантни неточности на отбраната и вратаря позволи поврат с 2:3. Два от головете си гостите означиха с човек по-малко.
В различен мач през вчерашния ден водачът Кайрат разгроми Актобе с 6:0 и към този момент има задатък от 3 точки пред Тобол. Още в 6-ата минута резултатът беше 2:0, а през второто полувреме Кайрат заби 4 гола за четвърт час.

Днес от 12:00 часа българско време Кайсар на Стойчо Младенов излиза против Атирау във финала за Купата на Казахстан.