Играчът се наигра: Мартин бе номиниран в битка за оставане в „Игри на волята“
Мартин Елвиса обра целия отрицателен избор на съплеменниците си и в петък ще се бори за оцеляването си в „ Игри на волята “.
Племето на „ Гладиаторите “ загуби морската борба против „ Старейшините “ и трябваше да уточни кой да отиде на елиминация. На племенния съвет Рълев, Виолета и Мастагарков бяха безапелационни – за мястото си би трябвало да се бори Мартин Елвиса.
Натресеният при „ Гладиаторите “ покер състезател опита за късото време, в което е с рчервен екип, да се приспособява в новата обстановка и да се съюзи с някой от досегашните си кръвни врагове Мастагарков и Виолета, само че и двамата го отрязаха.
Номинацията и рискът да отпадне момент преди финалната осмица несъмнено не се харесаха на Елвиса, който даже загатна, че може да бойкотира утрешната номинационна борба. „ Вие не сте моето племе “, опита се да узяви съплеменниците си той.
Преди борбата Мартин първо се опитва да убеди Мастагарков да гласоподава за Виолета, само че някогашният му другар го отряза.
Виолета също бе безапелационна в отношението към отколешния си зложелател с думите: „ Там, където си плюл, не можеш да лижеш “.
Във вчерашния епизод пък Денислава, която бе първа приятелка на Мартин при „ Старейшините “, загатна, че връзките й с него са били за да доближи само да стигне по-далеч в играта.




