Марсилия стигна до успех с 1:0 при гостуването на Лориен

...

Марсилия с труден успех под дъжда в Лориен

Марсилия стигна до триумф с 1:0 при гостуването на Лориен и се изкачи на четвърто място в класирането. Тимът на Андре Вияш-Боаш записа втора поредна победа и пети следващ мач без загуба в шампионата.

Гостите съумяха да се оправят с сложните климатични условия и дъжда в Лориен, както и с офанзивите на противника. В отсъствието на санкции Дмитри Пайе Марсилия разчиташе главно на Флориан Товен.

Той нямаше шанс да се разпише на няколко пъти, само че центрира за единственото попадение в мача в 54-ата минута, дело на аржентинеца Леонардо Балерди. Товен създаде и превъзходна обстановка за Бенедето малко по-късно, само че нападателят я пропусна.

Hiroki Sakai disputó los 90‘ en el triunfo 1-0 como visitante del Olympique ante el Lorient en el Stade du Moustour, por la octava fecha de la.
Con este resultado, el Marsella consiguió su segundo triunfo consecutivo en la liga.
— J.League Argentina ( Desde ) (@JLeagueArgenti1)
Лориен има защо да съжалява, защото бе по-добрият тим през второто полувреме. Домакините нямаха шанс пред гола, а и на няколко пъти Манданда се намеси чудесно.

Лига 1 8 кръг, събота 24 октомври  Лориен 0:1краен резулат  Марсилия