Марсилия продължава възхода си в Лига 1 на Франция, записвайки

...

Марсилия продължава възхода си с пета поредна победа

Марсилия продължава възхода си в Лига 1 на Франция, записвайки пета поредна победа на сметката си. Възпитаниците на Игор Тудор взеха трите точки в гостуването си на Троа от 18-ия кръг, постигайки победа с 2:0.

Гостите поведоха още в 10-ата минута посредством Шансел Мбемба, който се разписа с глава. Вторият гол пък бе дело на Жордан Верету в 46-ата минута, който бе изведен от Дженгиз Юндер и не сгреши.

С тази победа Марсилия се утвърди на 3-ото място с 39 точки и е все по-близо до втория Ланс, който е единствено с две точки повече, откакто през днешния ден стигна единствено до реми 2:2 в гостуването си на Страсбург.

Алесис Клод-Морис (11) И Лоис Опенда (33) се разписаха за Ланс, а Санжин Пръчич (13) и Кевин Гамейро (16) бяха точни за домакините.

В същото време Ница разруши Монпелие с 6:1, а Лориен и Монако направиха вълнуващо реми 2:2.

Бъди част от " Домът на почитателите ”, играй и печели със Sportal.bg.