Марсилия победи Ница с 2:1 в последен двубой от третия

...

Под хомофобски транспаранти Марсилия взе дебютна победа

Марсилия победи Ница с 2:1 в финален дуел от третия кръг на френската Лига 1. Точни за гостуващия състав бяха нападателят Дарио Бенедето и звездата на отбора Димитрий Пайе от дузпа. Голът за момчетата на Патрик Виера вкара Вилан Сиприен, също от 11-метров углавен удар.

Марсилия владееше ситуацията на терена през първата част и справедливо получи своето. В 31-та минута, след рикошет, топката стигна до Бенедето на границата на наказателното поле, който я засече от воле и в последна сметка се озова във вратата на стража на Ница Валтер Бенитес.

В средата на първата част дуелът беше краткотрайно спрян, откакто реферите на дуела видяха големи хомофобски транспаранти по трибуните на стадиона в Ница. Все отново скоро по-късно играта беше обновена.

Back underway - this was the offending banner that led to the match’s suspension. (