Мароко записа убедителна победа с 3:0 срещу Танзания в турнира

...

Мароко стартира с убедителен успех над Танзания в турнира за Купата на африканските нации

Мароко записа безапелационна победа с 3:0 против Танзания в шампионата за Купата на африканските народи по футбол.

Полуфиналистът от последното международно състезание, един от любимците за трофея в континенталния шампионат, не се затрудни против непретенциозния противник и завоюва изрично с голове на капитана Ромен Саис, Аз-Един Унаи и Юсеф Ен Несири.

Танзанийците играха с човек по-малко в последните 20 минути след червен картон на Новатус Мироши.

В другия мач от група F тимовете на ДР Конго и Замбия приключиха 1:1.

В 23-ата минута някогашният състезател на Арсенал Тула Кингс Кангва изведе замбийците напред. Почти незабавно обаче противникът съумя да изравни - Йоан Виса се разписа и равенството се резервира до края.