Мароко постигна престижна победа с 2:1 срещу Бразилия в контролна

...

Мароко удари Бразилия

Мароко реализира влиятелна победа с 2:1 против Бразилия в контролна среща, която се игра в Танжер. Софиан Буфал в 29-ата минута и Абделхамид Сабири в 79-ата минута донесоха триумфа на домакините. За Селесао единственото попадение беше дело на Каземиро.

След равностойно начало първата опция в мача се откри пред Рони, чийто удар мина около задачата.

Няколко минути по-късно Хаким Зиеш и Нусаир Мазрауи комбинираха добре. Футболистът на Байерн обаче пропусна да се разпише.

Винисиус в 26-ата минута порази задачата, само че попадението му не беше зачетено поради засада.

Така се стигна до 29-ата минута, когато Мароко излезе напред в резултата. Софиан Буфал беше открит в наказателното поле. Той овладя и вкара.

Отговорът на гостите пристигна в 67-ата минута. Каземиро опитва шанса си с шут от далечна отдалеченост. Ясин Буну проспа обстановката и топката влезе в мрежата му.

Десетина минути преди приключването на постоянното време „ Лъвовете от Атлас “ вкараха надвит гол. Бразилската отбрана подцени центриране в наказателното си поле. Топката се озова в Сабири, който я прати в мрежата.
Източник: novsport.com