Мароко победи с 2:1 Канада в мач от груповата фаза

...

Мароко победи Канада и зае първа позиция в група F на Мондиал 2022

Мароко победи с 2:1 Канада в мач от груповата фаза на Световното състезание по футбол в Катар. Африканците завоюваха първото място в група " F " с актив от 7 точки и на осминафиналите ще се изправят против Испания, Германия, Коста Рика или Япония, съобщи Българска телеграфна агенция. Така Мароко стана първият тим от Африка, който завоюва първо място в груповата фаза на Световно състезание по футбол след 1998 година.

Двубоят стартира чудесно за мароканския тим, който откри резултата още в четвъртата минута. Вратарят Милан Борян напусна наказателното поле в опит да спре офанзива на съперника, само че сбърка при подаването и топката доближи до Хаким Зиеш той с прехвърлящ удар даде задатък за Мароко.

В 23-ата минута Ашраф Хакими изведе Юсеф Ен Несири, който осъществя втория гол в дуела, пращайки кълбото под плонжа на някогашния вратар на Лудогорец - Борян.

Пет минути преди края на постоянното време на първата част Сам Адекугбе напредна по левия фланг, центрира остро в наказателното поле на Мароко, където бранителят Найеф Ажер нямаше шанс и неспасяемо изпрати топката във вратата зад стража Ясин Боно.

В спомагателното време Ен Несири още веднъж се разписа във вратата на канадците, само че попадението не беше прието поради засада.

След почивката играта беше равностойна. В 57-ата минута удар на Алфонсо Дейвис не откри задачата.

Точно 14 минути по-късно влезлият като запаса Атиба Хътчинсън се извиси над всички в наказателното поле и насочи изстрел с глава, само че топката срещна напречната греда, а при добавката Алистър Джонсън изпрати кълбото в навън.

В заключителните минути на срещата Мароко не съумя да осъществя още едно попадение, откакто пропусна да провежда положителни контри против канадците, които пробваха с всички сили да изравнят резултата.

Канада остана на последно място в групата, без нито една извоювана точка.