Марко Асенсио вкара дебютния си гол, а Килиан Мбапе се

...

ПСЖ победи Ланс за първия си успех през сезона

Марко Асенсио вкара дебютния си гол, а Килиан Мбапе се разписа два пъти при победа на Пари Сен Жермен с 3:1 против Ланс в мач от третия кръг на френското състезание по футбол. Така парижани записаха първи триумф за сезона след двете равенства на старта.

Асенсио изведе Пари Сен Жермен напред секунди преди полувремето, откривайки сметката си за тима след прехвърлянето от Реал Мадрид през лятото.

Доминацията на парижани продължи и през второто полувреме, а Мбапе удвои преднината им с удар от към 20 метра в 52-та минута. Нападателят на френския народен тим вкара още веднъж в 90-ата минута и четири по-късно Морган Гилавоги оформи крайния резултат с попадение за гостите от Ланс.

С успеха Пари Сен Жермен се изкачи на четвърто място в класирането с пет точки. Брест е с една повече на трета позиция, а Монако и Олимпик Марсилия са водачи с по седем. Ланс пък е 15-и с една точка от три мача.