Марко Асенсио беше ключова фигура за Реал Мадрид при успеха

...

Реал би Селта, Асенсио с гол и асистенция

Марко Асенсио беше основна фигура за Реал Мадрид при триумфа с 2:0 над Селта в 30-ия кръг на Ла Лига. С успеха Белия балет редуцира задатъка на на осем точки – 65 против 73. Барселона обаче има и мач по-малко – домакинство на Атлетико Мадрид. Селта остава на 12-та позиция с 36 точки.

Реал откри в 42-ата минута. Винисиус Жуниор проби по лявото крило и върна топката към Марко Асенсио за 1:0. Това е осми гол за него през 2023 година Така Асенсио стана най-резултатният испанец през календарната година.

Три минути след подновяването на играта Едер Милитао направи 2:0. Той засече с глава центриране от корнер на Асенсио. Това беше и едвам втория прецизен удар за Белия балет.

Най-доброто състояние за Селта изпусна Яго Аспас. Той излезе самичък против Тибо Куртоа, само че вратарят избави.
Източник: flashnews.bg