Марк Шайфли отбеляза два гола, а Конър Хелебюк отрази 15

...

Уинипег Джетс победи с 6:2 Аризона Койотис и оглави класирането в НХЛ

Марк Шайфли означи два гола, а Конър Хелебюк отрази 15 удара и Уинипег Джетс победи с 6:2 Аризона Койотис в мач от постоянния сезон на Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада (НХЛ). По този метод канадците завоюваха 56-ата си точка и оглавиха сборното класиране.

Уинипег доминираше на старта против Аризона и разреши единствено четири удара до попадението на Ник Шмалц в средата на втората четвъртина. Владислав Наместников, Коул Перфети, Адам Лаури и Николай Елерс пък означиха останалите четири попадения за Джетс.

Уинипег не е допускал повече от три гола в 29 следващи мача и е в серия от 12 дуела с точки, което е най-хубавото достижение за този франчайз от 23 години. За последно това се случи през сезон 1999/2000, когато тимът бе прочут като Атланта Трашърс.

Джон Карлсон вкара 53 секунди преди края и Вашингтон Кепитълс победи Лос Анджелис Кингс с 4:3. Никола Обе-Кюбел записа гол и две асистенции, Ник Дауд и Дилан Стром също се разписаха, а Дарси Кемпер спря 38 удара на вратата на столичани, които стопираха серия от две провали.

Микаел Расмусен вкара победния гол 1:07 минути преди края и Детройт Ред Уингс завоюва с 3:2 против Анахайм Дъкс за третата си поредна победа в НХЛ. Джо Велено и Дилан Ларкин също се разписаха за триумфа, а Алекс Лайън отрази 29 удара.