Мария Шарапова спечели тенис турнира китайския град Тянцзин. Във финала

...

Мария Шарапова с първа титла след май 2015

Мария Шарапова завоюва тенис шампионата китайския град Тянцзин. Във финала рускинята  победи Арина Сабаленка (Беларус) със 7:5, 7:6. Това е първа купа за Шарапова от май 2015-а насам и 35-а в кариерата и, която беше прекратена от 10-месечно наказване.

Бившата номер 1 в света стартира неприятно мача и губеше с 1:4, само че в следствие отстъпи в едвам един от идващите седем гейма, в които записа пробиви за 3:4 и 6:5. В последния сервис-гейм на Шарапова се стигна до спомагателни разигравания, като рускинята се възползва от втория сет-пойнт.

Втората част стартира още по-лошо за рускинята, която загуби два от първите си три сервис-гейма и губеше с 1:5. Последва обаче нов поврат и Шарапова изравни за 5:5, а други два пробива сред двете тенисистки изпратиха сета в тайбрек. В него изтърпялата наказване тенисистка пропиля три разигравания за мача, преди да го затвори с четвъртото за 10:8 след 2:07 часа игра на корта.
Източник: bnr.bg