Мария Шарапова победи румънката Ирина-Камелия Бегу с 6-4, 6-2 в

...

Мария Шарапова продължава в Тянзин, Петра Квитова се издъни

Мария Шарапова победи румънката Ирина-Камелия Бегу с 6-4, 6-2 в първи мач от шампионата в Тянзин, Китай. Рускинята имаше потребност единствено от 82 минути на корта, с цел да удостовери ролята си на любимец в конкуренцията.

Каролин Возняцки разгроми Южени Бушар в Хонг Конг

Канадката има три победи в последните 10 шампионата

Шарапова на процедура е №1 в схемата, въпреки, че взе участие с " уайлд карт ". Това официално се случи, след отхвърли на победителката от Ухан и Пекин, Каролин Гарсия.

Най-голямата съперничка на Маша, чехкинята Петра Квитова ненадейно загуби първия си мач в Тянзин и отпадна. Левичарката игра с 113-та в света Лин Жу от Китай. Коефициентите бяха 1.08 против 7.00 в интерес на някогашната шампионка от Уимбълдън.

Но след 2 часа и 11 минути Лин Жу направи съдбоносен пробив в третия сет и завоюва с 6-4, 5-7, 6-4.

Гъркинята Мария Сакари, която пропусна шампионата в Пекин, тъй като доближи до полуфинал в Ухан се разправи елементарно с друга представителка на домакините - Гангжоу Лиу с 6-2, 6-1.