Мария Шарапова не даде шанс на третата ракета на България

...

Сесил Каратанчева не можа да устои на мощната Мария Шарапова

Мария Шарапова не даде късмет на третата ракета на България Сесил Каранчева и я победи с 6-1, 6-2 в доиграването на мача им от първия кръг на шампионата от WTA Premier 5 в Монреал (Канада).

Вижте невероятната точка, с която Григор Димитров пречупи Фернандо Вердаско

Българинът извади сложни топки и накара съперника си да сгреши след 35 разигравания

Срещата стартира в понеделник, само че дъждът я спря при резултат 4-1 в първия сет. Развилнялата се стихия в канадския мегаполис не разреши тя да разреши в същия ден и беше доиграна във вторник.

Шарапова беше безапелационна, като даде единствено още два гейма на българката от играните общо 10. Във втория кръг тя ще срещне първата ракета на своята страна Дария Касаткина, измъкнала трисетов мач против младата гръцка вяра Мария Сакари с 6-4, 4-6, 6-1.

Карантанчева избра да играе квалификации в Монреал, отказвайки шампионат с награден фонд от 60 хиляди $, който можеше да завоюва. Българката изиска и съумя да вкуси от огромния тенис, за който е зажадняла.