Мария Мицова и Иван Русев се класираха за четвъртфинал на

...

Мария Мицова и Иван Русев на четвъртфинал в Анкара

Мария Мицова и Иван Русев се класираха за четвъртфинал на интернационалния шампионат по бадминтон, провеждащ се в турската столица Анкара.

Линда Зечири отстранена на 1/4-финал в Шотландия
Зечири отстранена на 1/4-финал в Шотландия

Националката загуби за 53 минути

Мицова, която е сложена под №3, победи първо туркинята Бетюл Сонер с 21-9, 21-11 за 26 минути. След това тя се наложи над друга представителка на домакините - Бюшра Ялчънкая с 21-16, 21-11 за 32 минути. За място измежду четирите най-хубави Мария ще спори с №5 Алесия Зайцева от Беларус.

Русев е шести в схемата. Негова първа жертва беше турчинът Язган Чалъшър, съкрушен за 27 минути с 21-16, 21-9. Исландецът Кари Гунарсон оказа сериозна опозиция. Мачът беше дълъг за стандартите на бадминтона. Все отново българинът победи с 18-21, 21-15, 21-14 тъкмо за един час игра. Иван ще се срещне на следващия ден с турчина Мохамед Али Курт.

Пейо Бойчинов отпадна на осминафинал. Той отстъпи за 25 минути пред украинеца Валери Атрашченков с 13-21, 15-21. Бойчинов победи в първата си среща поляка Павел Прдзински с 21-12, 21-11 за 21 минути.

На двойки Бойчинов и Иван Панев са под №3 в схемата и се класират непосредствено за втория рунд. Мария Мицова и Димитър Янакиев ще мерят сили през днешния ден с турците Мохамед Енес Халъч и Филиз Халбурджу.