Марица загуби тежкото си гостуване на Миньор с 2:0. Срещата

...

Марица загуби при гостувантето си на Миньор, пловдивчани пропуснаха голяма възможност

Марица загуби тежкото си посещение на Миньор с 2:0. Срещата се игра в петък, на едноименния стадион в Перник. " Жълто-сините " имаха шансове за гол, изключително през първата част, само че не съумяха да ги осъществят.
Прочетете още
От състава на Марица остсътваха няколко съществени играчи. Треньорският щаб реши да не рискува здравето на опитните Мартин Газиев, Валери Домовчийски и Веселин Марчев, а по персонални аргументи отвън групата бе и Христиан Димитров.

Съдийството в мача бе на много положително равнище и противоречиви обстановки съвсем липсваха.

През първата част Марица имаше няколко преференциални за гол обстановки. В 10-та минута удар на Айкут Янъков под ъгъл от наказателното поле беше избавен от вратаря. В 15-та Георги Трифонов се измъкна самичък против вратаря, само че стражът още веднъж избави. В 28-та минута Радослав Апостолов лиши топка пред наказателното поле, само че беше свален на границата. Айкут Янъков извърши доста прекрасен и компактен удар, само че мина на сантиметри над гредата. В 32-та минута след центриране играч на домакините насочи удар, който беше избит от защитник на пловдивчани. На два пъти Григор Долапчиев среля към пловдивската врата. Първият бе отразен от вратаря Илия Николов, а вторият бе неакуратен.

През втората част, в 59-та минута Григов Долапчиев означи за домакините, засичайки с глава след корнер. След гола пловдичани се пробваха да стигнат до равнене, а домакините се защитаваха добре и разчитаха на бързи контри. " Жълто-сините " се оголиха в защита, а домакините се възползваха от една обстановка и съумяха да стигнат до второ попадение. След центриране на втора греда топката бе върната към точката за осъществяване на дузпата, от където Мартин Стоилов бе прецизен. До края на срещата " жълто-сините " стигнаха до няколко рискови центрирания, както и до удари от междинна отдалеченост, само че по този начин и не съумяха да отбележат. В края на мача, за втори жълт картон за жестоко влизане и прекъсване на контра, от игра бе отхвърлен Веселин Васев от състава на Миньор.

Марица заема 6-то място с актив от 47 точки два кръга преди края на сезона. Програмата на пловдичани в оставащите два мача е много сложна. На 30 май, вторник, от 18 часа, маричани одобряват първенеца в групата ЦСКА 1948 II, а в последната си среща гостуват на Струмска популярност (Радомир).

След този кръг станаха ясни първенеца за сезон 2022/23 - ЦСКА -1948 II, както и двата отбора, които влизат в Първа лига - Етър и Крумовград. Ясен е първият изпадащ в Трета лига отбор - Ботев II (Пловдив).

Марица: Илия Николов, Георги Иванов, Димитър Аврамов, Йордан Пейчинов, Илиян Йорданов, Георги Трифонов, Олджай Алиев (Петър Атанасов), Милен Танчев, Радослав Апостолов (Симеон Вешев), Стефан Попов (Сали Садъков), Айкут Янъков (Станислав Маламов)

Миньор: Даниел Леонтиев, Мартин Атанасов (Пердиньо Фигуередо), Антон Славчев, Венцислав Василев (Цветослав Поповчев), Георги Купенов, Веселин Васев, Валентин Николов (Георги Ангелов), Мартин Стоилов, Иван Вълев (Мбуямба-Седрик Каломбо), Михаел Орачев (Дейвид Джоров), Григор Долапчиев
Източник: trafficnews.bg