Марица загуби с 2:3 гостуването си на Созопол в мач

...

Марица загуби в Созопол, Ботев-2 удари дубъла на ЦСКА 1948

Марица загуби с 2:3 гостуването си на Созопол в мач от 15 кръг на втора лига. Жълто-сините започнаха доста неприятно и до 67-ата минута губеха с три гола. След това кършиякалии се окопитиха, само че съумяха да върнат единствено две попадения.

Венцислав Гюзелев откри резултата в 21-ата минута, а още преди почивката Сава Савов удвои преднината на Созопол. 10 минути след началото на втората част още веднъж Гюзелев се разписа, с което успеха изглеждаше сигурна. Гостите обаче демонстрираха темперамент и осъществиха две попадения – посредством Илиян Йорданов (67) и Александър Праматаров (80), само че силите на играчите на Марица не стигнаха за освен това.

Дублиращият отбор на Ботев реализира значима победа с 2:0 над втория тим на ЦСКА 1948.
Двубоят стартира с едноминутно безмълвие в памет на жертвите на злополуката на автомагистрала Струма и починалите в пожара край Варна възрастни хора. Филип Филипов откри резултата за Ботев в 26` откакто бе изведен чудесно от Иван Василев. Никола Гелин вкара второ попадение след час игра и с него фиксира крайния резултат.

С тази победа Ботев II взе глътка въздух, събирайки 20 точки на 13- тото място в класирането.

В събота канарчетата гостуват на Марица на стадиона под комина на Захарната.

Източник: marica.bg