Марица загуби с 2:1 от руския Волга (Уляновск) в контролна

...

Марица загуби от руския Волга в контрола

Марица загуби с 2:1 от съветския Волга (Уляновск) в контролна среща, играна в сряда на терена на комплекс Miricle Otel в Лара.
Прочетете още
Двата тима изиграха доста здрав мач, на високо движение с поделено превъзходство и сътвориха много голови положения.

Руският отбор стигна до гол в 29-та минута след неотсъдено нарушаване в офанзива. Дълга топка от вратаря бе посрещната от Йордан Пейчинов, който бе избутан с ръце при отскока си. Защитникът на Марица изгуби баланс и падна на тревата, а Билалов овладя и осъществя. Малко по-късно още веднъж Пейчинов бе пострадал, само че пред отсрещната врата. След безредие в наказателното поле, след корнер, топката стигна до футболиста на Марица, той опита удар, само че бранител му подложи крайник с бутоните и го изрита. Реакция от съдията не последва. Пловдивчани имаха няколко шанса да изравнят. Валери Домовчийски стреля добре, само че вратарят отрази. Олджай Алиев от воле прати топката над вратата. Радослав Апостолов също бе покрай попадение след удар с левия крайник, само че стражът на Волга избави.

В 62-та минута руснаците стигнаха до втори гол след хубаво двойно подаване, при което маричани не се подстигуриха добре. Воронин бе прецизен за 2:0. По-късно Радослав Апостолов засече центриране с глава, само че вратарят улови. В 77-та минута Айкут Янъков стреля от свободен удар, само че стражът мазета в корнер. Петър Атанасов центрира, топката мина през двама футболисти, а по-късно Веселин Марчев засече и понижи на 2:1. В последните минути на мача още веднъж Айкут Янъков извърши фаул, само че поредна интервенция на вратаря на съветския отбор резервира резултата неизменен. Играчите на Волга, които демонстрираха добра игра и в някои моменти имаха предимство, също сътвориха рискове пред вратата на " жълто-сините ", само че положителни намеси на бранителите, както и на тримата вратари, взели присъединяване в мача, предотвратиха друго попадение.

Загубата е първа за Марица през зимния предварителен интервал, като до тук " жълто-сините " имаха две победи - над Арда и македонския вицешампион Академия " Пандев ". Последната контрола на турска земя за пловдивския отбор е на 29 януари против полския Ресовия (Жешов).

Марица: Илия Николов (Петър Начев (Виктор Петков)), Йордан Пейчинов, Георги Иванов, Димитър Аврамов, Соломон Джеймс, Ифеани Дейвид, Милен Танчев, Радослав Апостолов, Георги Трифонов, Олджай Алиев, Валери Домовчийски (Петър Атанасов, Веселин Марчев, Станислав Маламов, Мартин Газиев, Симеон Вешев, Христиан Димитров, Айкут Янъков, Илиян Йорданов, Стефан Попов, Сали Садъков)
Източник: trafficnews.bg