Марица“ загуби с 2:0 гостуването си на един от добрите

...

Марица загуби при гостуването си в Ямбол

„ Марица “ загуби с 2:0 гостуването си на един от положителните тимове през този сезон в Трета лига – Югоизточна група – „ Ямбол “. Срещата бе от 8 кръг на шампионата и се игра в събота на стадион „ Тунджа “ в Ямбол.Кадровите проблеми пред щаба на „ жълто-сините “ за този мач не бяха малко. Олджай Алиев е контузен и остана отвън групата, вратарят Петър Начев към момента не е възобновен, липсваше и Теодор Фърков. Непосредствено преди мача бранителят Димитър Пройчев също се контузи, а като титуляр на същата позиция стартира Джошуа Харис, който за пръв път попадна в групата след завръщането си. „ Марица “ игра с един от най-младите сформира в групата – родените през 2006-та Наско Христев, Даниел Беломачев, Никола Кръстев, Ангел Пеев, Емилео Макавеев влязоха в игра, а като титуляри стартираха Георги Михайлов, Виктор Петков и Иван Кръстев, също набор 2006, както и Джошуа Харис от набор 2005. През първата част домакините преобладаваха. Виктор Петков мазета в гредата рисков удар още при започване на мача. Центриранията на ямболии създаваха блъсканица в наказателното поле на „ Марица “, а още един път гредата бе правилен асистент на Петков. За пловдивчани удар на Георги Трифонов излезе в корнер над гредата след рикошет, а вратарят на домакините се оправи с удар на Валери Домовчийски. „ Марица “ стоеше по-добре на терена през второто полувреме, до гола на „ Ямбол “. Домакините стигнаха до успеха с голове през две минути. Първо в 69-та минута те означиха от фаул, а две минути по-късно удвоиха и взеха решение мача в своя изгода. Иван Тошев и Патрик Владимиров означиха за отборът на „ Ямбол “.„ Марица “ заема 5-то място в класирането с актив от 15 точки, колкото има и четвъртия „ Гигант “ (Съединение). На 28 септември, събота, възпитаниците на треньора Стойчо Драмов и неговия щаб са домакини на хасковския „ Саяна “. МАРИЦА: Виктор Петков, Атанас Ташолов, Джошуа Харис, Даниел Спасов (Никола Кръстев), Георги Михайлов (Даниел Беломачев), Александър Праматаров (Наско Христев), Иван Кръстев, Христиан Димитров (Емилео Макавеев), Филип Колев (Ангел Пеев), Георги Трифонов, Валери Домовчийски – капитан. РЕЗЕРВИ: Петър Начев, Симеон Сираков, Красимир Лютов, Димитър Пройчев
Източник: trafficnews.bg