Марица загуби с 2:0 гостуването си на Беласица в Петрич.

...

Марица загуби гостуването си в Петрич

" Марица " загуби с 2:0 гостуването си на " Беласица " в Петрич. Двубоят бе от 24 кръг във Втора лига и се игра на чисто новия и добре квалифициран терен на стадион " Цар Самуил ". По самодейност на пловдивчани срещата стартира с минута безмълвие в памет на Георги Попов-Тумби.
Прочетете още
От състава на пловдивчани отсъстваше капитанът Валери Домовчийски, а от този на домакините - осъдените Мариян Вангелов и Аспарух Смилков.

Домакините можеха да разчитат на сериозна поддръжка на почитателите си, които се погрижиха за атмосферата по време на мача. Положенията не бяха доста, само че срещата предложи много битка. През първата част Веселин Марчев преодоля бранител през краката и влезе в наказателното поле, бранителят падна и спря топката с ръка, само че рефера отсъди нарушаване в офанзива вместо дузпа. До средата на второто полувреме мачът бе равносилен. " Жълто-сините " имаха няколко удара и рискови центрирания, само че не съумяха да преодолеят вратаря и бранителите на " Беласица ". Домакините стигнаха до гол от отдалеченост в 74-та минута. Избита топка бе посрещната с воле от Таонса Аксел и топката влетя неспасяемо в пловдиската врата. Преди това на два пъти Петър Начев се намесваше сполучливо при удари на домакините, които след 60-та минута упражниха напън. В 84-та минута бе отсъдена и дузпа за " Беласица " след нарушаване на Свилен Щерев. Тя бе осъществена от Запро Динев, а голът успокои домакините, които доиграха мача, запазвайки преднината си.

Загубата утежни съществено ситуацията на " Марица ", като отборът заема 16-то място с 25 точки. Тежката стратегия на " жълто-сините " планува домакинство на водача " Спартак " (Варна) на 30 март, последвано от две следващи гостувания на третия " Марек " и на " Дунав ".

МАРИЦА: Петър Начев, Атанас Ташолов (Мартин Газиев 87`), Димитър Аврамов, Соломон Джеймс, Свилен Щерев (Илиян Йорданов 87`), Стефан Попов (Ифеани Дейвид 45`), Янко Ангелов, Станислав Маламов, Георги Трифонов (Милен Танчев 58`), Димо Бакалов (Христиан Димитров 73`), Веселин Марчев - капитан. РЕЗЕРВИ: Илия Николв, Ангел Пеев, Теодор Андреев, Наско Христев. Треньор: Апостол Попов/Кирил Андонов

БЕЛАСИЦА: Кирил Георгиев - капитан, Петър Кепов (Атанас Карачоров 45`), Валентин Костов, Мартин Русков, Аспарух Шамкалов, Владимир Гогов, Куфре Ета, Запро Динев, Димитър Иванов (Васил Божинов 56`), Таонса Аксел, Андон Гущеров (Даниел Гогов 80`). РЕЗЕРВИ: Захари Димитров, Христо петров, Иван Марчев, Динчо Йовчев, Атанас Димитров, Антон попов. Треньор: Светлан Кондев

Съдийски състав: Горско стопанство: Волен Чинков - София, АС1: Димитър Русев - София, АС2: Марио Данаилов - Дупница, 4-ТИ: Любомир Вушовски - София, СН: Стефан Иванов - Перник, Делегат: Валентин Лазаров - Перник
Източник: trafficnews.bg