Марица загуби с 1:0 от Лудогорец II в среща от

...

Марица не успя да се пребори за точки в Разград

" Марица " загуби с 1:0 от " Лудогорец " II в среща от 17 кръг от шампионата във Втора лига. Двубоят се игра в събота на терена в комплекс " Гнездо на орли " в Разград.
Прочетете още
От състава на “Марица ” осъден за този мач бе Стефан Попов. Контузен е Олджай Алиев, а Ангел Пеев пропусна дуела поради вирус. От този на домакините осъдени бяха Бранимир Костадинов и Педро Сантана.

Равностойно първо полувреме изиграха двата тима. Най-чистото състояние за Марица пристигна след центриране по земя на втора греда на Георги Трифонов. Последователно Веселин Марчев и Станислав Маламов не съумяха да засечат със шпагат в опразнената врата. Домакините уцелиха напречната греда след неточност в защитата на пловдивчани, имаха и два удара от отдалеченост, при които Петър Начев се намеси.

На полувремето Ифеани Дейвид и Георги Трифонов бяха сменени, откакто получиха травми. През второто полувреме съдийството бе много преднамерено и съвсем всяко противоречиво състояние бе отсъждано в интерес на домакините. Въпреки това пловдивчани имаха шансове да завоюват мача. Свилен Щерев уцели напречната греда, а по-късно топката се топна до голлинията. Веселин Марчев и Валери Домовчийски също имаха късмет за гол, само че не съумяха да отбележат. В 69-та минута домакините стигнаха до гол, който се оказаи надвит за тях. Матиас Тисера осъществя след центриране и самостоятелна неточност на бранител.

МАРИЦА: Петър Начев, Атанас Ташолов, Димитър Аврамов, Мирослав Пушкаров (Мартин Газиев 75`), Соломон Джеймс (Илиян Йорданов 75`), Ифеани Дейвид (Милен Танчев 45`), Стансислав Маламов, Христиан Димитров, Веселин Марчев, Георги Трифонов (Свилен Щерев 45`), Валери Домовчийски - капитан (Божидар Шехов 85`). РЕЗЕРВИ: Илия Николов, Георги Вълков, Емилео Макавеев, Наско Христев. Треньор: Кирил Андонов

ЛУДОГОРЕЦ: Дамян Христов, Методий Стефанов, Рай Оливейр (Росен Иванов 22`), Алекс Луканов (Николай Николов 62`), Атанас Пемперски, Георги Терзиев, Димитър Илиев, Матиас Тисера, Хюсеин Кельовлуев (Костадин Димитров 45`), Цветослав Петров - капитан (Йоан Йорданов 84`), Петър Георгиев (Симеон Шишков 84`). РЕЗЕРВИ: Пламен Пепеляшев, Петър Караангелов, Давор Илиев, Димитър Иванов

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Атанас Ташолов, Веселин Марчев, Милен Танчев, Свилен Щерев (М); Цветослав Петров (Л)

Съдийски състав: Горско стопанство: Вилиян Видинов, АС1: Мартин Мачев, АС2: Венцислав Банчев, 4-ТИ: Галя Ечева, СН: Стоян Денев

Източник: trafficnews.bg