Марица загуби с 0:1 от Оборище (Панагюрище) в петата си

...

Марица падна от Оборище в Оризари

Марица загуби с 0:1 от Оборище (Панагюрище) в петата си контролна среща от началото на зимния предварителен интервал. Двубоят се игра въз основата в село Оризари, край Пловдив, при дъждовно време. Въпреки отрицателния резултат пловдивчани демонстрираха добра, комбинативна игра и надиграваха своя противник през огромна част от игровото време. В поредна инспекция, през втората част, Марица игра съвсем напълно с юноши от личната си школа.

През първата част Марица имаше изразено игрово превъзходство и сътвори повече положения от панагюрския отбор. Освен това маричани демонстрираха и личен образ. Общо 7 чисти положения сътвориха възпитаниците на Борислав Караматев през първото полувреме, против 2 от страна на Оборище. Въпреки ситуациите резултатът след първите 45 минути бе 0:0.

През второто полувреме Марица игра съвсем напълно с момчета от школата на клуба. Двама от юношите бяха от младша възраст. Взелите присъединяване юноши демонстрираха израстване и бяха равностойни през огромна част от времето на съперниците си от високо бюджетния отбор на Оборище, като имаха и шансове да осъществят попадения. В последна сметка отбора от Панагюрище стигна до гол от статично състояние в 55-та минута, който се оказа единствен в мача.

Треньорът на Марица Борислав Караматев изрази удовлетворение от играта на отбора и показаното израстване, като дефинира инспекцията за доста потребна. Освен това той похвали и юношите, взели присъединяване в срещата, като изрази мнение, че скоро ще може да се разчита на огромна част от тях. Караматев, който през днешния ден чества рожден ден, както и управлението на клуба, са окуражени да продължат по същия път, налагайки млади фрагменти от школата на Марица.

МАРИЦА , първо полувреме: Илия Николов, Пламен Табаков, Йордан Пейчинов, Атанас Савов, Джунейт Узунов, Костадин Дяков, Христо Янчев, Мирослав Радев, Тодор Тимонов, Айкут Янъков, Запрян Запрянов. През втората част в игра влязоха: Горан Гръблев, Милен Танчев, Красимир Иванов, Александър Праматаров, Петър Сърбов, Денис Палков, Димитър Русев, Георги Иванов, Дарио Тейес, Мартин Анастасов, Георги Георгиев
Източник: marica.bg