Марица загуби гостуването си на Янтра в Габрово. Двубоят бе

...

Марица загуби гостуването си на Янтра

" Марица " загуби гостуването си на " Янтра " в Габрово. Двубоят бе от 4-ти кръг на шампионата във Втора лига, а " жълто-сините " отстъпиха с 4:1. Извън групата за мача останаха контузения Мартин Газиев и Сали Садъков, който е болен. За пръв път в тимовия лист на представителния отбор попадна юношата Емилео Макавеев. Мачът стартира неприятно за " Марица ", като още в 20-та секунда главата на Веселин Марчев бе спукана след удар с лакет на Иван-Йоанис Атанатос. След интервенция на медицинския екип нападателят продължи срещата с превързана глава, само че се наложи наново да му се оказва лекарска помощ в 14-та минута. Домакините се възползваха от численото си преимущество и откриха резултата посредством Иван Василев. В 24-та минута Божидар Томовски удвои с прекрасен гол, засичайки с воле центриране. В 39-та минута Веселин Марчев понижи на 2:1. След статично състояние топката се върна към Марчев, който с прекрасен удар означи третия си гол от началото на сезона.В 65-та минута влезлият на полувремето Милен Танчев получи травма и се налижи да бъде сменен. С човек повече на терена домакините стигнаха до трети гол посредством Тони Иванов, който на процедура предреши изхода на мача. В 73-та минута Емил Колев оформи крайният резултат.  " Марица " заема 9-то място във краткотрайното класиране с 6 точки. На 13-ти август, неделя, " жълто-сините " са домакини на " Черноморец " (Бургас). Срещата е от 18 часа на стадион " Марица ".МАРИЦА: Илия Николов, Димитър Аврамов, Мирослав Пушкаров, Атанас Ташолов, Саломон Джеймс, Стефан Попов (Свилен Щерев), Ифеани Дейвид, Георги Трифонов (Милен Танчев (Христиан Димитров)), Веселин Марчев (Петър Атанасов), Валери Домовчийски (капитан), Станислав Маламов (Олджай Алиев). РЕЗЕРВИ: Петър Начев, Наско Христев, Емилео Макавеев, Ангел Пеев. Треньор: Николай Димитров
Източник: trafficnews.bg