Марица постигна победа в първата си контрола. В събота “жълто-сините

...

Марица започна с победа в контролите

Марица реализира победа в първата си контрола. В събота “жълто-сините ” надиграха с 0:2 Саяна в Хасково. Двубоят в Хасково пропуснаха капитанът Валери Домовчийски, както и Стефан Попов и Илиян Йорданов, като и тримата са заболели. Олджай Алиев е контузен и също не взе присъединяване в мача. В игра за пловдивчани влязоха всички футболисти пт групата за мача. Новите попълнения Янко Ангелов и Димо Бакалов започнаха като титуляри, а в течение на мача в игра влезе и Теодор Андреев. Марица имаше игрово преимущество през огромна част от времето и “жълто-сините ” откриха резултата в 15-та минута с гол на Веселин Марчев. Свилен Щерев лиши една топка, последва взаимоотношение сред Георги Трифонов и Веселин Марчев, след което голмайсторът на пловдивчани насочи топката в ъгъла с удар от границата на наказателното поле. Домакините удариха греда след добър удар. Веселин Марчев можеше да означи за повторно, откакто насочи добре с глава, само че вратарят избави. През второто полувреме голови положения не липсваха. Илия Николов избави мъчно отскочила от бабуна топка след връщане на Димо Бакалов. След хубава офанзива Станислав Маламов извади чудесно топката на Ифеани Дейвид, който от няколко метра пропусна. Вратарят на домакините избави два хубави удара на Маламов. Домакините пък на два пъти имаха искания за дузпи. Първия път Христиан Димитров мазета със шпагат топката от състезател на Саяна, а при втория хасковски футболист падна леко в наказателното поле. В 83-та минута Веселин Марчев проби отдясно, навлезе в наказателното поле и с прелестен пас откри Станислав Маламов на втора греда, който с лекост означи за 0:2 в опразнената врата. Следващата контрола на Марица е на 19 януари против Ботев въз основата в квартал Коматево. МАРИЦА: Петър Начев, Димитър Аврамов, Атанас Ташолов, Соломон Джеймс, Янко Ангелов, Свилен Щерев, Христиан Димитров, Веселин Марчев, Станислав Маламов, Димо Бакалов, Георги Трифонов (Илия Николов, Виктор Петков, Милен Танчев, Ифеани Дейвид, Мартин Газиев, Наско Христев, Ангел Пеев, Емилео Макавеев, Симеон Сираков, Теодор Андреев, Божидар Шехов, Георги Вълков). Треньор: Кирил Андонов
Източник: trafficnews.bg