Марица Пловдив завърши наравно 1:1 с Ботев Гълъбово в контролна

...

Марица и Ботев Гълъбово завъртяха хикс

Марица Пловдив приключи наедно 1:1 с Ботев Гълъбово в контролна среща, провела се на стадион "Крепост " в град Хисаря, където "жълто-сините " са на лагер.

Двата отбора изиграха релативно равносилен мач, а инспекцията бе потребна за треньора на маричани Стоян Димитров и неговия щаб. Венцислав Гюзелев откри за Марица в 16-ата минута, откакто осъществя дузпа, отсъдена за срутване на Свилен Щерев при една от офанзивите на пловдивчани.

Малко по-късно, в 27-та минута, отборът от Гълъбово изравни, а това се оказа и крайния резултат.

Следващата събота, 10 февруари, маричани ще се завърнат в Пловдив, а за тогава е планувана и контролна среща с елитния Витоша. Първенството във Втора лига се възобновява на 24 февруари, когато Марица ще одобри един от кандидатите за нанагорнище в елита - Монтана./БТА