Марица (Пловдив) загуби втората си контрола от силния международен турнир

...

Марица загуби след голяма битка втория си мач от турнира в Унгария

Марица (Пловдив) загуби втората си контрола от мощния интернационален шампионат Свети Бенедикт в унгарската столица Будапеща. Маричанки изгубиха с 1:3 (26:28, 25:22, 23:25, 21:25) гейма от домакина на шампионата Свети Бенедикт (Балатонфюред). Мачът се игра в зала Людовика Арена в Будапеща.
Прочетете още
Драматичен беше първият гейм, който приключи следд 28:26, маричанки изравниха геймовете след 25:22. Имаше доста борба и в третата част, която беше взета от домакините с 25:23. Свети Бенедикт завоюва дуела след 25:21 в четвъртия гейм.

Свети Бенедикт стана бронзов медалисти през предишния сезон в унгарския хайлайф и ще взе участие през този сезон във втория по мощ шампионат за Купата на ЦЕВ.

В другия мач от през днешния ден румънският Динамо (Букурещ) реализира втора победа, откакто победи словенския първенец Калцит (Камник) с 3:1 (25:22, 25:15, 19:25, 25:12) гейма.

Утре е последният ден от шампионата от 14:00 б.в. Марица играе против Динамо. В другия мач ще играят Свети Бенедикт и Калцит, от 16:00 б.в.

Източник: trafficnews.bg