Марица (Пловдив) за 10-ти пореден път е шампион на България.

...

Десетата е факт! Марица не остави никакъв шанс на ЦСКА и отново е шампион

Марица (Пловдив) за 10-ти следващ път е първенец на България. Маричанки победиха ЦСКА (София) с 3:0 (25:17, 25:20, 25:15) гейма в третата решителна среща от финала на Националната волейболна лига Демакс. Марица завоюва серията с 3:0 победи и за рекорден 10-ти път е първенец. Финалът се игра в зала Христо Ботев в София и приключи за малко повече от час игра.
Прочетете още
Марица стартира стремително мача и поведе с 8:4, маричанки бяха безапелационни в първия гейм и поведоха с 16:11, а първата част приключи след сполучлива офанзива на Мария Кривошийска за 25:17.

Във втората част Марица дръпна със 7:5, само че ЦСКА изравни - 7:7. Домакините поведоха с три точки при 12:9. Това обаче не разстрои девойките на Борислав Крачанов, които направиха цялостен поврат в резултата и поведоха с три точки - 18:15. Геймът беше извоюван с 25:20 след офанзива на Добрина Христоскова.

Маричанки направиха ужасно начало на третия гейм, в който поведоха с 4:1. Стигна се до 8:2, а средата на гейма пристигна при 16:12. Шампионската точка пристигна след пусната топка от страна на Ива Дудова за 25:15.

Така Марица завоюва купата за рекорден 10-ти следващ път. Нито един тим в България не е правил това, а маричанки усъвършенстваха личния си връх, който беше досега от 9 следващи трофеи в шампионата.
Източник: trafficnews.bg